Lele Yumurta - Leziz Lezzetli

Lele Yumurta, 1989 yılında 60.000 adet yumurta tavuğu, 15.000 adet yarka yetiştirme kümesleri kurarak faaliyetine başlayan İtimat Tavukçuluk markasıdır.

Zamanla büyüyen İtimat Tavukçuluk Türkiye’nin en büyük tesislerinden biri haline gelmiştir. 60.000 m2 alan üzerinde kurulu 1 milyon 250 bin kapasiteli bu büyük çiftlikte tam 1 milyon yumurtlayan tavuk bulunuyor. Bu Türkiye’deki 57 ilin nüfusundan daha fazla bir rakam. Tavukçuluk alanında her detaya önem veren İtimat Tavukçuluk,  yumurta, tavuk, yem ve elektrik (biyogaz) üretimi ile satış ve üretim kapasitesini artırmıştır. Bayilik vermeyen İtimat Tavukçuluk, tüm şubelerini kendi oluşturmaktadır. Ankara’da 14 ilçede 200’den fazla şubesi ile hemen hemen her mahallede bulunmaktadır. Ankara’da şubesi olan ilçeler, Akyurt, Altındağ, Çankaya, Çubuk, Elmadağ, Etimesgut, Gölbaşı, Kazan, Keçiören, Kızılcahamam, Mamak, Pursaklar, Sincan ve Yenimahalle’dir. Bunun dışında ihracat da yapan firma yurtdışında ülkemizi temsil etmektedir. 

 

Neden Lele Yumurta?

Lele Yumurta markasına sahip yumurtalar büyük titizlikle üretilmektedir. İtimat Tavukçuluk tesisinden her sabah tam 1 milyon Lele  Yumurta sofralara ulaşmak üzere sevk ediliyor. Yumurtaların kontrol edildiği, ayrıldığı ve paketlendiği bölüm ile tavukların bulunduğu kümesler birbirinden ayrılmış durumda. Kümeslerdeki temizlik ve hijyen koşullarına çok dikkat ediliyor. Kullanılan teknoloji ile tavukların yemleri ve suları otomatik olarak veriliyor. Yumurtalar bir bant yardımı ile el değmeden paketleme ve ayırma birimlerine ulaştırılıyor. Buradan özel araçlar ile şubelere ulaşıyor.

Ürünlerimiz

Bizimle iletişime geçin

×